30 września w Wejherowie odbyło się szkolenie dla nauczycieli, którzy realizują w województwie pomorskim Program Ok.RUCH! 2023.

 

Dziękujemy dyrektorowi szkoły oraz zaangażowanym nauczycielom z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie za pomoc w organizacji wydarzenia!

Nauczyciele bardzo aktywnie uczestniczyli w szkoleniu, na którym czekały ich 3 panele praktyczne fitness i elementy LA (ćwiczenia w obwodzie stacyjnym) oraz prelekcja dotycząca higieny ruchu, pierwszej pomocy psychologicznej sobie i rówieśnikom. Uczestnicy warsztatów otrzymali wartościowy sprzęt sportowy dedykowany zajęciom fitness oraz Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

W województwie pomorskim utworzyliśmy 14 grup ćwiczebnych, składających się z dziewcząt, głównie ze szkół ponadpodstawowych. Do Programu Ok.RUCH! zgłosiły się szkoły z Gdańska, Wejherowa, Człuchowa, Lęborka, Tczewa, Chojnic, Kartuz i Czarne.

Realizowane w ramach projektu zajęcia ruchowe mają charakter zajęć ogólnorozwojowych i prowadzone będą w dwóch blokach:

    • Blok I – fitness – zajęcia grupowe (np. low-impact, hight-low, body-ball, step, stretching, pilates, itp.)
    • Blok II – zajęcia w terenie (np. nordic-walking, marszobiegi, biegi, atletyka terenowa itp.)

W ramach zajęć realizowane będą także dla uczestników warsztaty teoretyczne dotyczące promocji zdrowia, które będą realizowali specjaliści-prelegenci.

Program finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.